in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец.

Во Скопје сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец.

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Зголемување на облачноста со услови за провејување на слаб снег ќе има во недела.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote