in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот наместа ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=9

 

Денес, Петок 09.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 56%
06-12 +24° 56%
12-18 +35° 26%
18-24 +32° 47%
Утре, Сабота 10.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 74%
06-12 +21° 71%
12-18 +32° 36%
18-24 +29° 49%
Недела 11.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 75%
06-12 +19° 70%
12-18 +30° 46%
18-24 +28° 49%
Понеделник 12.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 83%
06-12 +21° 69%
12-18 +30° 45%
18-24 +29° 48%
Вторник 13.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 71%
06-12 +23° 55%
12-18 +33° 25%
18-24 +31° 27%
Среда 14.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 42%
06-12 +25° 51%
12-18 +36° 26%
18-24 +34° 23%
Четврток 15.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 47%
06-12 +25° 55%
12-18 +35° 29%
18-24 +31° 28%

 

Временска најава:

 

Денес преку денот ќе се задржи многу топло, со зголемена облачност попладне. Кон крајот на денот наместа ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во деновите од викендот на повеќе места ќе биде нестабилно и претежно во попладневните часови на места ќе има и поинтензивни процеси во форма на невреме со појава на град. Температурата во овие два дена ќе биде пониска за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес во поголемиот дел ќе се задржи многу топло. Кон крајот на денот наместа ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Во деновите на викендот ќе биде нестабилно на повеќе места и претежно во попладневниот дел од денот ќе има и поинтензивни процеси понекаде во форма на невреме со појава на град и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote