in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

 

Денес, Среда 09.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 86%
06-12 +19° 58%
12-18 +27° 36%
18-24 +22° 52%
Утре, Четврток 10.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 84%
06-12 +15° 79%
12-18 +25° 38%
18-24 +24° 58%
Петок 11.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 86%
06-12 +16° 83%
12-18 +24° 49%
18-24 +24° 45%
Сабота 12.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 92%
06-12 +19° 66%
12-18 +25° 50%
18-24 +21° 65%
Недела 13.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 90%
06-12 +19° 59%
12-18 +28° 37%
18-24 +23° 72%
Понеделник 14.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 90%
06-12 +18° 52%
12-18 +25° 44%
18-24 +21° 61%
Вторник 15.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 87%
06-12 +18° 69%
12-18 +27° 47%
18-24 +24° 44%

 

Временска најава:

 

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Температурата во следните денови нема значително да се менува.

 

Актуелно предупредување:

 

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote