in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 МАЈ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а во југоисточните делови југоисточен ветер.

Во следните денови ќе преовладува сончево и се потопло време, во попладневните часови со локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Понестабилно ќе биде кон крајот на неделата.

Денес, Понеделник 09.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 79%
06-12 +13° 54%
12-18 +24° 19%
18-24 +19° 24%
Утре, Вторник 10.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 80%
06-12 +9° 65%
12-18 +22° 24%
18-24 +23° 25%
Среда 11.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 58%
06-12 +10° 83%
12-18 +22° 34%
18-24 +24° 30%
Четврток 12.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 71%
06-12 +16° 56%
12-18 +26° 22%
18-24 +22° 35%
Петок 13.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 57%
06-12 +17° 53%
12-18 +28° 25%
18-24 +22° 57%
Сабота 14.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 76%
06-12 +16° 85%
12-18 +22° 64%
18-24 +20° 48%
Недела 15.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 90%
06-12 +16° 70%
12-18 +24° 31%
18-24 +19° 37%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote