in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно и студено со умерен, а вдолж Поварадрието повремено засилен ветер од северен правец.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно и студено време, утре со повремени локални врнежи од снег. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Температурите ќе бидат значително под просекот за овој период од годината.

Денес, Среда 09.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 64%
06-12 59%
12-18 +4° 38%
18-24 58%
Утре, Четврток 10.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 68%
06-12 -1° 71%
12-18 +3° 53%
18-24 +1° 56%
Петок 11.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 66%
06-12 -2° 69%
12-18 +2° 41%
18-24 -1° 51%
Сабота 12.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 64%
18-24 -3° 56%
18-24 +2° 27%
18-24 -1° 39%
Недела 13.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 60%
18-24 -5° 38%
18-24 +3° 36%
18-24 38%
Понеделник 14.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 58%
18-24 -3° 59%
18-24 +6° 52%
18-24 +2° 74%
Вторник 15.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 68%
18-24 +1° 72%
18-24 +10° 48%
18-24 +5° 66%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote