in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 МАРТ

Времето денес:

 

Променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди, а во западните делови значително облачно. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен и југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и релативно топло време со сончеви периоди. Утре попладне и кон крајот на денот ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер. Локален дожд ќе има и во сабота. Во недела ќе дува засилен северен ветер што ќе услови намалување на температурата.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote