in

Временска прогноза за 9 март

Времето денес:

Претежно облачно, на југ со сончеви периоди, а со повремен дожд претежно во северните делови од земјата. На планините врнежите ќе бидат од снег, а повремен снег ќе има понекаде и на повисоките места. Ќе дува слаб до умерен северен ветер во северните делови и слаб јужен во јужните делови од земјата.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°90%
06-12+4°83%
12-18+11°48%
18-24+7°72%

Временска најава:

Денес и утре ќе преовладува променливо облачно време и особено на северозападот со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места со повремен снег. Преку ноќта и утре во северните делови на планините ќе се формира дополнителна снежна покривка, а мала снежна покривка ќе се формира и понекаде на повисоките места во северните делови. Од овој влажен бран врнежите ќе бидат пообилни на западот (над 25 л/24ч) особено преку ноќта и утре претпладне кога во републиката ќе започне да дува и повремено силен северозападен ветер (над 65 км/час). Потоа следува период на стабилно и се потопло време.

Актуелно предупредување:

Денес и утре ќе преовладува променливо облачно време и особено на северозападот со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места со повремен снег. Преку ноќта и утре во северните делови на планините ќе се формира дополнителна снежна покривка, а мала снежна покривка ќе се формира и понекаде на повисоките места во северните делови. Од овој влажен бран врнежите ќе бидат пообилни на западот (над 25 л/24ч) особено преку ноќта и утре претпладне кога во републиката ќе започне да дува и повремено силен северозападен ветер (над 65 км/час).

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote