in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 НОЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Денес, Вторник 09.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 86%
06-12 +9° 92%
12-18 +15° 65%
18-24 +9° 86%
Утре, Среда 10.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 87%
06-12 +4° 86%
12-18 +13° 75%
18-24 +10° 86%
Четврток 11.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 67%
06-12 +4° 83%
12-18 +11° 68%
18-24 +10° 69%
Петок 12.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 66%
18-24 +3° 81%
18-24 +13° 61%
18-24 +9° 61%
Сабота 13.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 67%
18-24 +2° 88%
18-24 +13° 66%
18-24 +8° 70%
Недела 14.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 77%
18-24 +2° 95%
18-24 +14° 67%
18-24 +10° 76%
Понеделник 15.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 90%
18-24 +5° 94%
18-24 +10° 62%
18-24 +10° 64%

Временска најава:

Следува период на претежно стабилно време, претпладне со појава на магла и ниска облачност по котлините. Температурите ќе бидат во опаѓање.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote