in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд претежно во западните и крајните источни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. УВ=4

Денес, Четврток 09.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 56%
06-12 +15° 75%
12-18 +21° 39%
18-24 +19° 45%
Утре, Петок 10.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 67%
06-12 +13° 78%
12-18 +23° 39%
18-24 +24° 40%
Сабота 11.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 72%
06-12 +13° 66%
12-18 +24° 37%
18-24 +25° 37%
Недела 12.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 78%
06-12 +16° 56%
12-18 +26° 19%
18-24 +21° 28%
Понеделник 13.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 54%
06-12 +16° 45%
12-18 +27° 24%
18-24 +22° 31%
Вторник 14.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 67%
06-12 +16° 51%
12-18 +27° 27%
18-24 +21° 30%
Среда 15.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 62%
06-12 +16° 57%
12-18 +27° 24%
18-24 +24° 26%

Временска најава:

Во следните денови ќе има повеќе сончеви периоди и дневните температури ќе бидат значително повисоки. Ќе има и услови за слаб локален дожд во планинските подрачја.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote