in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час) што ќе предизвика опаѓање на температурите. УВ=7

Денес, Четврток 02.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 60%
06-12 +16° 57%
12-18 +23° 31%
18-24 +19° 49%
Утре, Петок 03.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 54%
06-12 +11° 84%
12-18 +22° 36%
18-24 +25° 31%
Сабота 04.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 52%
06-12 +12° 75%
12-18 +24° 34%
18-24 +26° 28%
Недела 05.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 57%
06-12 +18° 52%
12-18 +23° 59%
18-24 +19° 87%
Понеделник 06.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 90%
06-12 +17° 90%
12-18 +21° 68%
18-24 +19° 79%
Вторник 07.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 93%
06-12 +16° 72%
12-18 +23° 37%
18-24 +20° 39%
Среда 08.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 51%
06-12 +14° 68%
12-18 +22° 32%
18-24 +19° 35%

Временска најава:

Во петок и сабота ќе се задржи стабилно време со свежи утра, а дневната температура ќе биде во благ пораст. Во недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а на места се очекуваат и пообилни врнежи. Повремен пороен дожд со ретки грмежи ќе има во понеделник.

Актуелно предупредување:

Денес ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час) што ќе предизвика опаѓање на температурите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote