in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

 

Малку до умерено облачно. Околу пладне ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец. UV=8

Во Скопје умерено облачно со умерен до засилен северен ветер.

Денес околу пладне ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи, а долж Повардарието повремено ќе дува засилен северен ветер. Од утре до петок следува период на стабилно време со јужен ветер и со пораст на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote