in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=9

Денес, Недела 01.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 64%
06-12 +25° 45%
12-18 +39° 21%
18-24 +34° 30%
Утре, Понеделник 02.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 44%
06-12 +20° 48%
12-18 +37° 18%
18-24 +39° 19%
Вторник 03.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +27° 41%
06-12 +18° 53%
12-18 +35° 23%
18-24 +38° 19%
Среда 04.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 50%
06-12 +25° 39%
12-18 +38° 20%
18-24 +33° 27%
Четврток 05.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 47%
06-12 +25° 37%
12-18 +37° 25%
18-24 +31° 35%
Петок 06.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 66%
06-12 +23° 54%
12-18 +34° 27%
18-24 +30° 28%
Сабота 07.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 59%
06-12 +21° 62%
12-18 +32° 22%
18-24 +28° 25%

Временска најава:

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температури вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Актуелно предупредување:

ТОПОЛ БРАН: Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температури вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote