in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и особено топло. Од пладне ќе дува умерен до засилен ветер претежно од западен правец (понекаде со над 60 км/час). УВ=9

Денес, Понеделник 02.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 52%
06-12 +26° 36%
12-18 +40° 18%
18-24 +32° 23%
Утре, Вторник 03.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 44%
06-12 +18° 60%
12-18 +33° 26%
18-24 +37° 20%
Среда 04.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 53%
06-12 +20° 54%
12-18 +34° 27%
18-24 +37° 26%
Четврток 05.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 53%
06-12 +25° 42%
12-18 +36° 29%
18-24 +30° 49%
Петок 06.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 71%
06-12 +24° 53%
12-18 +34° 24%
18-24 +27° 44%
Сабота 07.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 69%
06-12 +22° 55%
12-18 +32° 30%
18-24 +29° 27%
Недела 08.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 68%
06-12 +22° 62%
12-18 +36° 24%
18-24 +31° 27%

Временска најава:

Денес ќе дува умерен до засилен претежно западен ветер (понекаде со над 60 км/час), а ќе продолжи и периодот на стабилно и особено топло време. Максималните температури особено во појужните делови од Повардарието ќе бидат за 2 до 3 степени повисоки од 40 степени. Насекаде ќе биде активно портокаловото ниво за опасност од високи температури. Од средината на следната недела за некој степен температурите ќе бидат пониски.

Актуелно предупредување:

Денес ќе дува умерен до засилен претежно западен ветер (понекаде со над 60 км/час).
ТОПОЛ БРАН: Продолжува периодот на стабилно и особено топло време. Максималните температури особено во појужните делови од Повардарието ќе бидат за 2 до 3 степени повисоки од 40 степени. Насекаде ќе биде активно портокаловото ниво за опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote