in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ=9

Денес, Сабота 31.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 54%
06-12 +24° 43%
12-18 +38° 22%
18-24 +32° 32%
Утре, Недела 01.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 43%
06-12 +20° 66%
12-18 +36° 27%
18-24 +39° 19%
Понеделник 02.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 42%
06-12 +21° 55%
12-18 +37° 20%
18-24 +38° 19%
Вторник 03.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 45%
06-12 +25° 40%
12-18 +38° 19%
18-24 +32° 24%
Среда 04.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 45%
06-12 +25° 31%
12-18 +39° 14%
18-24 +34° 25%
Четврток 05.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 49%
06-12 +25° 39%
12-18 +39° 17%
18-24 +33° 17%
Петок 06.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 43%
06-12 +25° 52%
12-18 +36° 23%
18-24 +31° 32%

Временска најава:

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Актуелно предупредување:

ТОПОЛ БРАН: Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote