in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено силен ветер (до 60 км/час) од северозападен правец. УВ=8

Следува период на стабилно време. Денес ќе дува умерен до силен северен ветер (до 60 км/час) кој ќе биде најизразен вдолж Повардарието и во источните делови. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote