in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 ЈАНУАРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно и студено, наместа со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно, попладне облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. T= 4 °C, P= 980 hPa, U= 52 %, V= 3 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

И во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула. Утре локално ќе има слаби врнежи од снег и ќе дува засилен северен ветер. Во среда ќе има преодно стабилизирање на времето, а од четврток попладне повторно се очекуваат локални врнежи претежно од снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote