in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 АПРИЛ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне претежно на југоистокот ќе има услови за појава на краткотрајна изолирана нестабилност.

 

Денес, Петок 30.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 68%
06-12 +15° 68%
12-18 +28° 44%
18-24 +22° 63%

 

Временска најава:

 

До понеделник под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење ќе има значително повисоки температури кои на места ќе бидат и над 30 степени. Утре од крајот на денот и преку ноќта кон недела во западните делови ќе има услови за појава на локален дожд.

 

Актуелно предупредување:

 

За време на викендот и во понеделник, под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење ќе има значителен повисоки температурите кои на места ќе бидат и над 30 степени.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote