in

Втората сезона од The Witcher заврши со снимање!

Втората сезона од мегахитот на Netflix, The Witcher, базиран според истоимената книга, конечно заврши со снимањето. Серијалот, во кој главниот лик, Geralt of Rivia, го глуми популарниот Henry Cavill, се соочи со потешкотии за време на снимањето на најновата сезона.

Најпрвин, токму Cavill доживеа повреда за време на снимањето, а откако се врати пандемијата се прошири и Netflix мораше повторно да одложува. После повеќе од една година, снимањето на втората сезона конечно заврши.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote