in

ШОКАНТНО: Претседателот на Србија доби смртни закани на социјалните мрежи!

Српскиот претседател Александар Вучиќ и неговото семејство примиле смртни закани од неидентификувано лице.

Локалните медиуми сугерираат корисник на социјалната мрежа со псевдоним „malicje“ испратил заканувачка порака на слика на Инстаграм профилот на претседателот „avucic“.

Заканувачките пораки упатени до Вучиќ содржат бројни клетви и навреди.

„Да ти се затруе крвавото семе“, е само еден од споменатите коментари на корисникот.

Заканувачките пораки беа испратени по неговата изјава дека тој никогаш нема да ја признае независноста на Косово.

Српскиот претседател веќе неколкупати се соочува со слични закани на социјалните мрежи. На почетокот на месецов еден корисник на Твитер му за Александар Вучиќ и членовите на Српската напредна партија напиша: „Ќе висите на гранка“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote