in

Во последните 6 дена, вулканот Етна се активираше 4 пати! Фотографии од кои ќе ви се наежи кожата! [ФОТО ГАЛЕРИЈА]

Етна, највисокиот вулкан во Европа, на Сицилија еруптираше 4 пати во последните 6 дена. Лава почна да тече од падините и пепелта се истури во околните села.

Сликите колку се морничави исто толку се и феноменални!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote