in

WTFWTF

Вулканот Семеру во Индонезија се активира! Пепелта и чадот достигнаа висина од 4,5 километри! [ВИДЕО]

Ерупција се случи кај вулканот Семеру, лоциран на индонезискиот остров Јава, а се претпоставува дека вулканот е активен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote