in

ОФИЦИЈАЛНО: Вајналдум потпиша за ПСЖ!

Џорџино Вајналдум потпиша тригодишен договор со Парис откако го напушти Ливерпул како слободен агент.

Холанѓанинот, 30, не сакаше да го продолжи договорот со неговиот претходен клуб Ливерпул и сега ќе се пресели во главниот град на Франција. Барселона покажа огромен интерес за Вајналдум, но тој се одлучи да потпише за ПСЖ поради повисоката плата.

„Се приклучувам на една од најдобрите екипи во Европа и сакам да придонесам со мојата желба и пожртвуваност во овој амбициозен проект“ изјави Вајналдум. Вајналдум се приклучи на екипата на Ливерпул во 2016 година од Њукасл за сума од 25 милиони фунти.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote