in

The Walking Dead се враќа со нова сезона!

Популарната серија во која пронтагонистите се борат со зомбиња ќе се врати на малите екрани со нова сезона. The Walking Dead е една од најгледаните серии ширум светот, а веќе се емитувани 10 сезони од неа.

Оваа серија најдобро го прикажува светот по зомби-апокалипсата од своите конкуренти. Директорите објавија дека 11 сезона од оваа серија официјално ќе биде емитувана во 2021 година, додека пак постојат и најави за 12 сезона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote