in

WandaVision е најпопуларната серија во светот!

Серијата на Дизни, WandaVision официјално стана најпопуларната серија во светот моментално. Според Parrot Analytics, компанија која се занимава со статистички податоци кои ја измеруваат побарувачката на гледачите за сериите, серијата е моментално најпобарувана во светот низ сите ТВ платформи.

Серијата се искачи на првата позиција за популарност со излегувањето на третата епизода, додека со излегувањето на следните епизоди WandaVision само го зацрсти водството.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote