in

Вавринка елиминиран во втората рунда!

Во рамките на втората рунда од Аустралија Опен кај машката конкуренција се случи изнендаување. Популарниот Вавринка беше елиминиран од унгарскиот тенисер Мартон Фуцовиќ по долг меч во кои се одиграа дури пет сетови.

На останатите натпревари немаше изненадувања, и очекувано фаворитите Ѓоковиќ и Тием се пласираа во следната рунда. Србинот загуби еден сет во натпреварот со Таифо, додека Тием без загубен сет се најде во третата рунда.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote