in

ВБА продолжи со одличните партии! Паднаа и „Светците“!

Soccer Football - Premier League - West Bromwich Albion v Southampton - The Hawthorns, West Bromwich, Britain - April 12, 2021 West Bromwich Albion's Callum Robinson celebrates scoring their third goal with teammates Pool via REUTERS/Tim Goode EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Вест Бромвич Албион ја забележа својата втора победа во низа во Премиер Лигата за прв пат оваа сезона. Тие ги пречекаа Саутемптон на својот стадион и успеаја да слават со високи 3-0, кои ќе им помогнат во битката за опстанок во најелитното аглиско натпреварување.

Во само три минути во првото полувреме гостите зголемија на 2-0 преку головите на Коста Переира и Филипс. Во второто полувреме, односно во 69тата минута Робинсон го постигна последниот гол на натпреварот и го постави конечниот резултат на средбата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote