in

Вест Хем го шокираше Тотенхем со 3 гола во последните 10 минути

Вест Хем успеа да ја истопи разликата од 3 голови на Тотенхем за само 10 минути и успеа да извлече бод во драматичната завршница. Одличниот гол од далечина на Мануел Ланзини го донесе конечниот резултат на натпреварот во судиското надополнување. Тотенхем изгледаше дака го реши натпреварот во првото полувреме по двата погодоци на Кејн и еден од Сон.

Но се започна да оди надолу по голот со глава на Балбуена во 82та минута од натпреварот. Само 3 минути подоцна Санчез ја затресе својата мрежа и им донесе голема надеж на Чекичарите. Тие успеаа да го израмнат натпреварот и го извлекоа битниот поен. Во овој натпревар по втор пат дебитираше Герет Бејл за својот поранешен и сегашен клуб Тотенхем.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote