in

Продолжува одличната форма на Вест Хем!

Вест Хем ја продолжи својата одлична форма со која се обидува да избори место во европските натпреварувања следната сезона. Вест Хем го пречека Лидс на домашен терен и славеше со сигурни 2-0, со што останаа на петтата позиција со еден натпревар помалку.

Под Мојс, Лингард се препороди и ја продолжи серијата на постигнување на погодоци за Вест Хем. Конечниот резултат на натпреварот го постави Давсон во 28 минута по асистенцијата на Кресвел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote