in

Вил Смит би се кандидирал за претседател?!

Актерот Вил Смит се отвори околу можноста за влегување во политиката. Зборувајќи на подкастот Pod Save America, во кој водител е популарниот Џон Фавро, актерот на Bad Boys збореше за желбата да се кандидира за претседател во блиска иднина.

„За сега, мислам дека би оставил малку да се смират работите во политиката. Но после некое време би размислил да навлезам во неа. Се надевам дека можам да влезам во политика и сум сигурен дека ќе направам добра работа. Можеби би се обидел да се кандидирам за претседател доколку добијам таква шанса“ изјави Смит.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote