in

Вилијамс ќе го претстави својот болид на 5ти Март!

Вилијамс стана петтата екипа која го објави датумот на кој ќе го открие својот најнов болид за престојната сезона во Формула 1. Името кое болидот ќе го носи е FW43B и ќе биде откриен на 5ти Март.

Екипата на Вилијамс е позната по нејзината доминација во претходните ери во најпрестижниот моторспорт во светот. Екипата моментално се мачи во новите сезони откако минатата освои 0 поени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote