in

Винсент го прекршила ветувањето дека нема да се соблече гола во филмот!

Поради сцената од „Титаник“ во која позира гола на креветот, Кејт Винсент одлучи дека никогаш нема да се соблече гола за потребите на филмот. Сепак, таа го прекрши тоа ветување.

„Не можам да се извлечам засекогаш и не сакам да станам актерка која секогаш се соблекува“, рече таа во интервју за „Тајм“ во 2009 година.

Сепак, во филмот за палеонтологот Мери Енинг, „Амонит“, Кејт ја исфрли вишокот облека кога требаше да снима љубовни сцени со актерката Саориз Ронан, која ја игра нејзината љубовница Шарлот.

„Се сеќавам како размислував, еве ме на 43 години и снимам голи сцени. Бев толку стар во времето кога се снимаше филмот. Мислев дека нема да биде пријатно за мене, но бев изненаден од тоа како се чувствував. Се чувствував одлично. „Сфатив дека сум постара и дека имам поинакво тело од ова што го имав кога имав 20 години“, рече таа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote