in

Вулвс со минимална победа против Лидс

Победата на Вулверхемптон против Лидс Јунајтед го помести клубот на 6тата позиција во Премиер Лигата и беше „битен резултат“ според дефанзивецот на Волците Конот Коди. После поразите на 2 од првите 3 натпревари, тимот на Еспирито Санто сега ги победи последните 2 натпревари. Коди изјави дека тешко дојдоа до победата, која беше одлучена по шутот на Хименез во 70 минута.

„Ова е битен резултат за нас, знаевме дека ќе биде тешко. Тие беа фантастични минатата сезона и играат со 100 км/ч, но ние се држевме до планот. Тешко е да се игра против нив, мора да играте со вашиот ум.“ изјави дефанзивецот Конор Коди.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote