in

Xiaomi Mi Watch цена и спецификации

Новата генерација на паметни часовници од кинескиот бренд Xiaomi беше објавена заедно со новите паметни телефони Mi 10T Lite, Mi 10T и Mi 10T Pro. Претставувањето, поради епидемијата беше одржано онлајн. Какви нови карактеристики доби паметниот часовник? Да дознаеме заедно.

Xiaomi Mi Watch карактеристики и цена

Како што беше претходно објавено паметниот часовник доаѓа со 1.39 инчен AMOLED екран. Nit вредноста на овој екран е 450.

Покрај дисплејот, како процесор е искористен Snapdragon Wear 3100 со Wear OS, кој нуди времетраење од 16 дена и ќе има вграден асистент. Часовникот ќе биде достапен со 6 боји на ремчиња.

Цената на овој паметен часовник ќе биде 99 евра.

Технички карактеристики

  • Тежина – 40 грама
  • Димензии – 53.3 x 43.2 x 11.4 mm
  • Оперативен систем – Wear OS
  • Батерија – 420 mAh
  • Поврзување – Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, Bluetooth

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote