in

Xochitl Gomez се приклучива на Cumberbatch во Dr. Strange 2

Популарната актерка од The Baby-Sitters Club – Xochitl Gomez се сели во Филмскиот Универзум на Марвел. Според изворите Gomez ќе се приклучи на акторската екипа на Doctor Strange во филмот the Multiverse of Madness во кој Benedict Cumberbatch се враќа да ја повтори главната улога.

Sam Raimi е задолжен за режирање на филмот, а Benedict Wong и Chiwetel Ejiofor исто се очекува да ги повторат своите улоги како магионичарите Wong и Karl Mordo. Elizabeth Olsen ќе се појави во овој филм како Scarlet Witch, односно Wanda Maximoff. Таа исто така глуми во серијата WandaVision која се очекува да искочи на Disney + во Декември.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote