in

Новите патики на Kanye West беа распродадени за помалку од минута! (ФОТО)

NEW YORK, NEW YORK - DECEMBER 02: Kanye West attends the the Versace fall 2019 fashion show at the American Stock Exchange Building in lower Manhattan on December 02, 2018 in New York City. (Photo by Roy Rochlin/Getty Images)

Последната колекција на Kanye West – Yeezy патиките од компанијата Adidas беа распродадени за помалку од една минута изминатиот викед. Yeezy 450, кои имаа футуристички изглед, се продаваа на Cloud White, неколку месеци откако раперот ги носеше во Парис.

Патиките се распродадоа за рекордно време на апликацијата на Adidas и на вебсајтот yeezysupply.com. Нивната продажна цена беше околу 200 долари, а моментално можете да ги најдете на црниот пазар за околу 800 долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote