in

Јутубер нокаутираше ММА ѕвезда! [ВИДЕО]

Боксерскиот натпревар помеѓу Јутјуберот Џејк Пол и Бен Аскрен, поранешниот ММА шампион, траеше нешто помалку од две минути, а многумина беа разочарани.

Борбата траеше помалку од една рунда, јутјуберот Џејк Пол победи, а многумина се сомневаа во регуларноста на натпреварот.

Поточно, тие тврдат дека Аскрен бил „добро платен“ за да падне театрално по еден хит, со цел Јутјубер да ги оствари своите борбени соништа.

Пол претходно го победи поранешниот кошаркар на НБА, Нејт Робинсон, но сега се бори против сериозен борец.

Сепак, Аскрен ќе биде задоволен од сумата од околу 500 000 долари, ЈуТјубер ќе профитира со 690 000 долари.

Иако Аскрен сигнализираше дека не е готов, судијата прекина сè, велејќи дека е нестабилен и реши да го прекине натпреварот.

Се испостави дека Пол успеа да стори со својот прв сериозен удар што нема многу МАМ и УФЦ асови против Аскрен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote