in

За само 5 дена изгубете 2 килограми: Ослободете се од маснотиите со помош на овој напиток

Магдоносот е зачин кој најчесто се користи во секоја кујна. Богато е со антиоксиданти и витамин Ц, се препорачува да се користи во готвење, но и при подготовка на здрави пијалоци. Го подобрува варењето и ја намалува надуеноста.

Пијалок за слабеење од магдонос

Ако го измешате со лимон и обична вода, ќе добиете моќен пијалок за согорување на калории. Жените кои ја испробале оваа неверојатна напивка тврдат дека изгубиле 2 килограми за само пет дена.

Состојки:

  • 60 гр свежа магданос
  • 1 лимон
  • 200 мл вода

Подготовка:

Во блендер ставете магданос и изблендирајте. Додадете вода и исцеден сок од лимон, и сè мешајте добро додека не добиете компактна течност.

3 правила за пиење пијалок направен од магдонос и лимон

Пијте го пијалокот веднаш откако ќе се разбудите, или пред утринското кафе, појадок или кој било друг пијалок. Пијте го секое утро пет дена.

Направете пауза од 10 дена, а потоа повторете ја постапката за пиење ако сакате да изгубите повеќе килограми.

Може да направите и чај од магданос, се препорачува и за слабеење, но го отстранува само вишокот вода од телото, а не масните наслаги. Ако ви треба, еве го рецептот.

Состојки:

  • 2 лажички сушен магдонос или 1 лажица свежо сецкан
  • 250 мл топла вода

Подготовка:

Истурете ја зовриената вода и оставете ја да биде покриена 10-15 минути. Исцедете го чајот и пијте го топло, а за подобар вкус можете да додадете малку лимон или мед.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote