in ,

Што?Што?

Забременила на 14 години, а на матурата дошла со синот (ВИДЕО)

Британката Ешли Хејзелтон (16) забременила на само 14 години, поради што многумина ја критикувале и велеле дека нема да заврши училиште поради детето, ниту да биде добра мајка, бидејќи е премала за тоа.

Но, на сите им докажа дека грешат: Само неколку недели по породувањето се врати на училиште и неодамна успешно ја заврши матурата, а за придружба го зеде својот „најмил човек“ – едногодишниот син Лоренцо на матурска.

 

@ashleighhazelton6

Prom 2022 with my prince 🤍#teenmum #prom

♬ original sound – َ – َ

Нејзината мајка Хејли Трикер (38), бабата на Лоренцо, е исклучително горда на својата ќерка, пренесува The Sun.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote