in

НИЗ ФОТОГРАФИИ! Воодушевувачки танц на Аурора Бореалис над Шкотска! [ФОТО ГАЛЕРИЈА]

Поларната светлина беше видлива во многу делови на Шкотска, од Шетланд до Хајленд.

Аурора Бореалис беше видлива ноќта помеѓу понеделникот и вторникот на северот и северо-истокот на Шкотска.

Позната и како поларната светлина, аурората се појавува како треперлив бран на светлина кога атомите во Земјината надморска височина се судираат со енергетски наелектризирани честички од Сонцето.

Фотографите на Би-Би-Си направија зачудувачки слики од светлина на небото над Шкотска.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote