in

Што?Што?

Залепете ги овие ДВА прста на стапалата и олеснете си го животот! Ефектот е НЕВЕРОЈАТЕН!

Загарантирано е дека полесно ќе носете потпетици, а болката во стапалотаќе се намали.

Повеќето од нас стојат на нозе многу долго, во чевли, а за жените е уште поспецифично ако тие чевли се со потпетици.

Болки во нозете

За да ја намалите болката во нозете, треба да притиснете одредени нерви на стапалата.
Овие нерви се на два прста, едноставно со помош на фластер, не лепете премногу цврсто за да ви застане крвта, но не и премногу лабаво за да падне. Значи, можете да го залепите третиот и четвртиот прст или вториот и третиот, пробајте што најмногу ви одговара.

Загарантирано е дека ќе биде полесно да се носат потпетици, а болката во стапалата ќе се намали.
Еве уште неколку трикови кога станува збор за стапалата и чевлите:

Ако чевлите ве стегаат

Ставете ги во кеса и замрзнувач еден час, извадете ги од замрзнувачот, облечете ги со подебели чорапи и исушете со фен.

Исчистете ги нозете или чевлите со детска пудра

Ова е уште еден одличен трик за намалување на болното триење. Пред да ги облечете чевлите, испрашете ги стапалата со бебешка пудра. Ќе помогне да се апсорбира потта, што е помош да не се створат плускавци.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote