in

Интерпол заплени лажни вакцини за Ковид-19!

Околу 2400 дози на лажни вакцини беа запленети во Јужна Африка, додека пак во Кина е разоткриена мрежа преку која се произведувале и пренесувале лажните вакцини, изјавија од Интерпол со предупредување дека ова е само почетокот на вакците обиди за фалцификување на вакцината за Ковид-19.

„Властите на Јужна Африка запленија стотици дози од лажните вакцини за Ковид-19, по дојавата на Интерпол“ изјави меѓународната организација за полициска соработка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote