in

Започна зимското сметање на времето!

Летното сметање на времето започна вечерва во Македонија, како и на други места во Европа, па часовниците мораа да се поместат еден час назад во 3:00 часот наутро, до 2:00 часот по полноќ.

Оваа временска промена се должи на Европската регулатива која е воведена поради унифицирано сметање и по динамично работење на пазарите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote