in

ЗАПОЧНЕТЕ ГО ДЕНОТ СО ОВОЈ ПИЈАЛОК И ЌЕ ПУКАТЕ ОД ЗДРАВЈЕ: Невиден моќен пијалок што ќе го рестартира целиот организам!

Магдоносот содржи две групи на уникатни состојки: ароматични масла што го прават толку силен мирис и флавоноиди кои заедно ги елиминираат токсините од телото!

Магдоносот исто така ја стимулира циркулацијата на крвта, а со додавање на сок од лимон, кој е полн со витамин Ц и други корисни хранливи состојки, ќе добиете ефикасен пијалок кој го зајакнува имунитетот, ги намалува масните наслаги и многу успешно го намалува холестеролот на сосема природен начин .

Со еден збор, овој пијалок е исклучително здрав за сите системи во вашето тело!

Состојки:

  • 1,5 литри вода
  • 3 врвки магданос со средна големина
  • 1 кг лимон
  • малку сода бикарбона

Подготовка:

Лимоните изрендајте ги со сода бикарбона и оставете ги во ладна вода околу половина час.

Сварете литар и половина вода, оставете да се излади, потоа исечете ги лимонот и магдоносот и измешајте со вода. Оставете во покриен сад во фрижидер 24 часа, а потоа измешајте сè во блендер. Чувајте го на ладно место и консумирајте околу 100 ml дневно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote