in

Парис Хилтон беше изненадена од своето момче и беше запросена на нејзиниот 40-ти роденден!

Мултимедијалната ѕвезда Парис Хилтон на својот Instagram профил објави дека нејзиното момче Картер Ројма ја запроси вчера, на нејзиниот 40-ти роденден.

Двојката се вери по повеќе од една година врска, а Парис откри во описот под видеото што го објави колку е среќна и исполнета.

„Кога ќе ја пронајдете вашата сродна душа, не само што ја знаете – ја чувствувате. Јас и мојата љубов сме заедно уште од нашата прва љубовна средба, а за мојот роденден тој ме изненади со специјално патување во тропски рај. Додека излегувавме на вечера, Картер ме однесе на едно место украсено со цвеќиња и клекна на едно колено. Реков ‘да, да засекогаш’ “, напиша Парис на својот Instagram профил покрај видеото во кое беа разменети фотографии од свршувачката.

„Во изминатите 15 месеци добив единствена можност да го запознавам вистинскиот Париз секој ден и не можев да бидам повозбуден и среќен да бидам моја идна сопруга“, изјави Картер за магазинот People.

Парис објави и видео запис за дизајнот на нејзиниот скапоцен веренички прстен, рачно насликан во студиото на Жан Дусет, сопственикот на Луис-Франсоа Картие.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote