in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ЉУБОВТА ЧИНИ СЕ! Фудбалер запроси девојка пред полн стадион! [ВИДЕО]

Играчот за врска на Минесота Јунајтед, Хасани Дотсон ја запрепасти својата девојка Петра Вучковиќ кога ја извади на теренот и ја запроси пред илјадниците домашни навивачи.

Сè се случи по завршувањето на натпреварот од американската МЛС-лига против Сан Хозе.

На Дотсон не му пречеа веселите навивачи на „Алијанс Филд“, кои чекаа одговор на изненадената девојка.

Петра рече да!

23-годишниот фудбалер постигна еден гол и асистенција на 11 натпревари оваа сезона, а неговиот „испад“ несомнено ќе биде еден од најдобрите моменти оваа година, за кој ќе се дискутира подоцна.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote