in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Крвната слика не ви е во ред?! Неверојатен здрав пијалок од цвекло!

Напиток за подобра крвна слика.

Состојки:

  • – 1/2 банана
  • – 1 мало свежо цвекло
  • – 2 грста малини
  • – 1 мал морков
  • – сок од половина лимон
  • – 2 dl вода

Подготовка:

Бананата исечкајте ја на кругови, а цвеклото и морковот на коцки, па ставете ги во блендер.

Измешајте малку, па додајте малини, сок од лимон и вода.

Готовиот пијалок истурете го во чаши и послужете веднаш.

На здравје!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote