in

Здрави бомбици од 3 состојки!

Брзи бомбици готови за 10 минути за кој се потребни само 3. состојки, а вкусот е неверојатен!

Бомбици од овесни снегулки

Потребни состојки:

  • 1 чаша овесни снегулки
  • 2 банани
  • Грст суво грозје

Начин на подготовка:


Изгмечете ги бананите со помош на вилушка. Потоа додадете овес и суво грозје и добро промешајте. Загрејте ја рерната на 175 степени.

Бомбиците обликувајте ги и ставете ги во плехот обложен со мрсна хартија и печете ги во рерна 10 минути. Од оваа смеса излегуваат околу 10 бомбици.

Од кога ке поруменат малку – одма се вадат и спремни за сервирање!

На здравје и добар апетит 🙂

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote