in

Што?Што? ТаженТажен

Земјотрес со јачина од 6,7 степени во близина на Филипините

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Тихиот Океан во вторникот наутро во близина на брегот на Филипините, соопшти Американскиот геолошки институт (USGS).

 

Се случи на длабочина од 70 километри на околу 100 километри југоисточно од провинцијата Сарангани, соопшти УСГС.

Според американскиот систем за предупредување од цунами, земјотресот не предизвика предупредување за цунами.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote