in ,

ТаженТажен

Почувствуван земјотрес во Скопје

Земјотрес со интензитет од 2,6 степени според Европската макросеизмичка скала утринава во 9:09 часот бил регистриран во Скопје.

Земјотресот бил со Рихтерова магнитуда од 2,6, а епицентарот е од скопското епицентрално подрачје.

Според податоците од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, земјотресот бил почувствуван од населението во Скопје и околината.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote