in

Погледнете како изгледаа серијата земјотреси кои го зафатија Нов Зеланд! [ВИДЕО]

Во некои градови владее паника бидејќи стотици луѓе се обидоа да стигнат на некои повисоки места поради предупредувањата за цунами.

Властите вчера попладне соопштија дека поминале најголемите бранови.

На жителите им беше кажано дека можат да се вратат дома, со предупредување да се држат настрана од плажите.

Владината агенција за геолошки истражувања на Јужна Австралија (ГССА) објави дека се регистрирани приближно 25 помали земјотреси со јачина од 5,0 и повеќе по силниот земјотрес крај брегот на островот Кермадек.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote